Kedi Genel

SEHER ELİF MUTAF tarafından Pazartesi, 09 Kasım 2015 tarihinde soruldu
SEHER ELİF MUTAF
  • 0

Bahçedeki kediler

Merhaba,  Bahçeli bir evde oturuyoruz ancak sanki mahallenin bütün kedileri bahçemizde :))  Sabah akşam kedileri uzak bir yerde besliyoruz ama sanırım kaynağın biz olduğumuzu öğrendiler ve sürekli bahçede bizi bekliyorlar. Yanlız olsak sorun olmazdı ama komşularımız durumdan hoşnut değil. Kedileri uzak tutmayı başararak besleyebileceğimiz bir yöntem bilen var mı acaba? Çok teşekkürler.
2 Cevap var.
 
Nalan tarafından Salı, 10 Kasım 2015 tarihinde yanıtlandı
Nalan
  • 1

Merhaba,

Öncelikle, eğer mahallenin bütün kedileri yolunuzu gözlüyorsa bu sizin merhametli bir kişiliğiniz olduğunun kanıtıdır, bilirsiniz kediler seçiçi hayvanlardır herkesin sevgisine ihtiyaç duymazlar.  

İkinci olarak, Sadece besleme kaynağı sizin olduğunuzu düşündükleri için değil karınları tok olduğu halde bile yolunuzu sırf tatlı bir ses tonunuzu duymak için beklediklerinden ve geldiklerinden neredeyse eminim. :) 

Ve son olarak, Dünya'nın sadece insana ait bir yaşam alanı olmadığını, bizlerin tüm canlılarla yaşam alanlarını paylaştığımızı sevimsiz komşularımıza hatırlatır, kendilerine nasıl ki çocuklarımıza saygı duyulmasını yaramazlıklarının görmezden gelmeyi bekliyorsak çocuktur yapar diyorsak ... kedidir kedi deyip geçiyorum. :)

Saygılar 

Elif tarafından Perşembe, 12 Kasım 2015 tarihinde yanıtlandı
Elif
  • 0

Merhaba,

Kesinlikle Nalan Hanım'a katılıyorum. Kediler herkesi sevmezler, sevmediklerinin yanından bile geçmezler. Özel varlıklardır ve özel insanları seçerler. O yüzden kedileri uzaklaştırmak, kendileri istemediği müddetçe zordur bence :)...

Bu soruya cevap vermek için üye olmalısınız  • bilgi@petsinlife.com
  • E-Life Dijital Yaşam Teknolojileri A.Ş.
    Parseller Mah. Karadeniz Cad. No:33/I A2-12
    34773 Ümraniye - İstanbul
 

PetsinLife & Sosyal Medya

 
Design by CREAGATE

PetsinBlog

Makaleler