PetsinLife Site Kuralları - (İletişim formu, Mesaj, Yorum, İlan, Soru ve Cevap)

PetsinLife’ın kuruluş amaçlarından en önemlisi sizlere sevimli dostlarımızla ilgili her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz ve diğer hayvan severlerle iletişim kurarak bilgi paylaşabileceğiniz bir ortam sunmaktır.

Dolayısıyla, kuruluş amacına uygun olarak sitemiz bizi ziyaret eden ve üye olan herkesin iletişimine, yorum yapmasına, ilan vermesine ve ilanlara cevap vermesine, soru sormasına ve cevap yazmasına olanak tanımaktadır.

Sanal ortamda iletişim kurmanın temel amaçlardan birisi olduğu PetsinLife platformunda düzeyli, sağlıklı ve anlaşılır bir bilgi akışı sunabilmek amacıyla üyelerimizin aşağıda sıraladığımız kurallara uymalarını rica ederiz.

1- PetsinLife sitesi, evcil dostlarımızla ilgili her türlü bilgiye ulaşabilmeniz ve diğer hayvan severlerle iletişim kurarak bilgi ve ilan paylaşabilmeniz için düzenlenmiştir ve bu amaçla kullanılmalıdır.

2- Türkçe imla ve dilbilgisi kurallarına uymayan üyelerin mesajları düzenlenir veya silinir. Lütfen düzgün Türkçe kullanın. Mesajın tamamında veya konu başlığında büyük harf kullanılmamalıdır. PetsinLife sitesinde mesaj yazabilmenin ilk kuralı, düzgün Türkçe kullanmaktır.

3- 13 (On üç) yaşından küçük kişiler sitemize üye olamaz.

4- Üyeler birden fazla sayıda başka üyelik kullanamaz. Aynı kişinin birden fazla üyelik aldığı anlaşılırsa üyeliklerinin tümü silinebilir.

5- Türkiye Cumhuriyeti ve düzeninin aleyhine, siyasi içerik taşıyan, toplum tarafından uygun bulunmayan yazı, küfür, hakaret, tehdit, sataşma, aşağılama, şiddet ve vahşet içeren, kişisel tartışma yaratan, inanç, siyaset, din, spor, cinsellik, kişi hak ve özgürlüklerine saygısız içeriğe sahip mesajlar göndermek, yorumda bulunmak site yöneticileri tarafından kabul edilmeyecektir. Yöneticiler tarafından görülen bu tip mesajlar haber verilmeksizin silinecek ve mesajı yazanlar uyarılacaktır. Bu tür mesajlara yine aynı şekilde cevap vermek ve konuya dahil olmak da kesinlikle kabul edilmeyecek ve engellenecektir. Bu maddeye aykırı hareket eden üyelerin üyelikleri aykırı yapılan hareketin değerlendirilmesi sonucunda süreli veya süresiz engellenecektir.

6- Hiçbir şekilde siyasi parti, illegal örgüt yada kuruluş hakkında yorum yapılamaz. Siyasi partinin bayrağı avatar yada imzada kullanılamaz.

7- Yorumlarda ve ilanlarda kişisel-kurumsal, ticari kaygılar ve reklam içeren mesajlar yazılamaz. Bu tip mesajlar moderatörler tarafından incelendikten sonra haber verilmeksizin silinebilir.

8- Yazılan mesajların içeriğinden, sadece ve sadece yazarı sorumludur. Mesaj içeriklerinden dolayı site yöneticileri ve moderatörleri sorumlu tutulamaz. Uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen bize bildiriniz.

9- Yorumlarınızda, yabancı sitelerden alıntı yapılması halinde kaynak belirtilmek zorundadır. Türkçe içerikli sitelerden ise alıntı yapılması halinde, alıntısı yapılan mesaj sahibinin izni olması gerekmektedir. Aksi halde mesajınız silinecektir.

10- Üyelerin site içine yazdığı bilgiler, link verdiği dosyalar ve siteler, kullanıcıyı zor durumda bırakacak yada cihazlar için tehlike arz edecek durumda olmamalıdır. Yasal ve insani nedenlerden dolayı, sitemizde internet kullanıcıları arasında KORSAN MP3, YASAL OLMAYAN SES, GÖRÜNTÜ ve BUNLARIN LİNKLERİ, CRACK, WAREZ, ADULT, HACKING olarak tabir edilen içeriğe sahip mesajların atılması yasaktır. Bu tür içeriklere sahip olan mesajlar haber verilmeden silinecektir. Bu tip linklerden PetsinLife sorumlu değildir. Virüs programı kullanılması tavsiye edilir.

11- Doğal hayata zarar verici nitelikteki bilgilerin paylaşılması ve doğal hayattan bilinçsizce toplanmış olan canlıların alım satımını yapmak yasaktır. Tespiti halinde kişi yada kişilerin üyeliği iptal edilecektir.

12- Yönetici ve moderatörler siteden sorumlu, mevcut düzenin devamını sağlamada görevli tarafsız kişilerdir. Gereksiz tartışmalara girmek yasaktır. Site yöneticilerine dolaylı yoldan sataşmak, tartışmalara girmek üyelik iptalinize neden olabilir. Sorunlarınızı yöneticilerin özeline mesaj atarak çözmenizi öneririz.

13- Toplum kurallarına ve ahlak anlayışımıza ters düşen, gayrı ciddi, sitemizde huzursuzluk yaratabilecek imzalar, üye isimleri, e-mail adresleri ve avatar resimleri üyeye sorulmaksızın silinir.

14- Sitemize üye olan kişilerin gerçek isim, soy isim ve şehir bilgisini profil bölümüne eksiksiz olarak yazmalarını rica ederiz. İleriki dönemde sizinle onayınız dahilinde iletişim kurmak gerektiğinde, bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olması önemlidir.

15- Avatarlarda kullanılan resim kişilere özeldir. Avatar karışıklığı olmaması için, kullanım hakları kendisine ait olmasa bile bir üyeyle özdeşleşmiş resim ya da avatarların diğer üyelerce kullanılması yönetimce doğru bulunmaz.

16- İlanlar bölümünde, kişiler arası iletişimde ve sahiplenme/sahiplendirme sürecinde PetsinLife yöneticilerinin herhangi bir sorumluluğu ve yükümlülüğü yoktur. İlanı veren ve ilandan talepte bulunan kişiler süreçten sorumludur ve anlaşmazlık halinde sorunu taraflar kendi aralarında çözer.

17- İlanlarda olumsuzluk içeren mesajlar , ticari firmaları kötüleyici mesajlar yazılmamalıdır. İlanla ilgili herhangi bir işlem yapılmasını istiyorsanız olumsuzluk içeren mesaj yazmayarak PetsinLife ile iletişime geçiniz.

18-Mesaj metnine görüntülenecek şekilde eklenen resim veya fotoğrafın boyutu 640x480 piksel büyüklüğünü aşmamalıdır.

19- www.petsinlife.com sitesine kayıt yaptıran herkes Site Kurallarını okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır. Bu sitede yazılacak her türlü yazı, belge olarak saklanır ve bu yazıdan yazarı sorumludur. PetsinLife site yöneticileri, önceden haber vermeksizin kurallarda değişikliklere gitme hakkını saklı tutar.


  • bilgi@petsinlife.com
  • E-Life Dijital Yaşam Teknolojileri A.Ş.
    Parseller Mah. Karadeniz Cad. No:33/I A2-12
    34773 Ümraniye - İstanbul
 

PetsinLife & Sosyal Medya

 
Design by CREAGATE

PetsinBlog

Makaleler