Sosyal Medyada Paylaş: FacebookSosyal Medyada Paylaş: Twitter

Köpekler Kategorisi

  • Okunma: 2769 defa

Çocuklarla En Uyumlu 10 Köpek Irkı

 

Çocuklar için anne ve babalarının eve bir köpekle gelmesinden daha sihirli bir şey olamaz. Yeni güzel bir arkadaşa bağlanmanın heyecanı her çocuğun yaşaması gereken bir deneyimdir. Peki çocuğunuzun yeni evcil hayvanınızın yanında güvende kalmasını nasıl sağlayacaksınız?

Çocuğunuzun köpeklerle beraber yetişmesini, onları sevmesini, onlara iyi davranmasını istiyorsanız, başlangıçta, küçük köpekler en doğru seçim olacaktır. Aynı zamanda ailenize yeni bir evcil hayvan katarak, ikisinin beraber büyümesini izleyebileceksiniz.

Biliyoruz ki köpek seçimi ustalık isteyen bir iş, zira onun hayat boyu sorumluluğunu da üstlenmiş olacaksınız. Bu nedenle sizin için listenizi daraltmak adına bir araştırma yaptık ve çocuklarla iyi geçinen 10 aile onaylı köpek cinsini listeledik.

1.Pug

Sempatik bir yüze sahip olan bu minik yavru, dikkatleri üzerine toplayan kıvrık kuyruğuyla her çocuğun ilgisini çeken bir ırktır. Pug özellikle ılıman iklimde rahatlıkla yaşayabilir ve çocuklarınızın kapalı ortamda da keyifli vakit geçirmesini sağlar.

2.Yorkshire Terrier

Ufak bir köpek olmasına rağmen, Yorkie maceraperest bir karaktere sahiptir ve bu da onu sevimli bir hale getirmektedir. Eğer ailece seyahat etmeyi seviyorsanız, bu ufaklık sizin için ideal bir evcil hayvan olacaktır. Siz yolda ilerlerken, arka koltukta çocuklarınızın eğlenceli bir yolculuk yaşamasını sağlayacaktır.

3.Minyatür Schnauzer

Büyük ve standart boylusu da mevcut olan Schnauzer ırkının en popüleri, minik Schnauzer zeki ve sevimli bir köpek cinsidir. Onunla hem evde ailenize keyifli bir vakit sunabilir, hem de dışarıda bir parkta çocukları eğlendirebilirsiniz.

4.Beagle

Favori küçük köpeklerden biri olan Beagle, doğası gereği dost canlısıdır. İnsanlarla ve diğer hayvanlarla iyi anlaşan bir cinstir. Bu enerjik, cesur yavru çocuklarınızı korur; sevgi ve oyun ihtiyacı karşılandığı sürece hiçbir sorun çıkarmaz.

5.Havanese

Oyuncağa benzeyen, pamukla kaplanmış gibi görünen bu yavru hipoalerjenik dökülmeyen tüyleri, kolay eğitilebilirliği ve sevecen yapısı sayesinde en çok tercih edilen evcil hayvanlardan bir tanesidir. Bu köpek ırkı kucakta sevilmeye bayılır. Bu sayede oyun oynamak isteyen çocukları etrafına toplayıverir.

6.Shetland Çoban Köpeği

Büyük bir bahçeniz ya da çiftliğiniz varsa, Sheltie çocuklarınızın zinde kalmasını sağlayacaktır. Sadakat açısından en iyilerden biri olan, bu uzun tüylü enerjik güzellik, fiziksel ve mental aktiviteler konusunda da çok başarılıdır.

7.Boston Terrier

Boston Terrier küçük, çevik görünümlü ve aynı anda asil ve tatlı yaradılışı olan bir köpektir. Aile tarafından yakınlık gösterilmesinden çok keyif alır.

8. Cavalier King Charles Spaniel

Doğası gereği mülayim ve dost canlısı olan bu ırk, eğitimi kolay olan bir evcil hayvandır ve çocuklar için güvenilir bir arkadaştır. Bu yumuşak tüylü yavru, çocuklar için hem bir oyun arkadaşı hem de kucaklanabilecek bir dost olabilir.

9. Pembroke Welsh Corgi

Hem gözüpek hem de arkadaş canlı olan bu dostumuz, işleri yerine getirmede başarılıdır. Çoban köpeği olarak bilinen güçlü ve çelimli Pembroke Welsh Corgi, eğer aileniz çiftlikte yaşıyorsa ideal bir seçim olacaktır. Ancak bu ırka yeterli mental ve fiziksel stimülasyonları sağlarsanız her yaşam ortamına kolaylıkla ayak uydurabilir.

10. Miniature Poodle

Bu ufaklık alerjisi olan çocuklar için ideal bir seçim olacaktır. Oldukça zeki olan bu şirin tüy yumağı yaptığı maskaralıklarla ve içten kucaklamalarıyla ailenizi kolaylıkla eğlendirecektir.

ÖNEMLİ NOT: Listemizde yer alan küçük köpek ırkları genellikle çocuklarla iyi anlaşan ırklardandır. Ancak köpekleri, ırkı ne olursa olsun, ayırtetmeden sevmeliyiz. Gerçek hayvanseverlerin, büyük ırk, küçük ırk, en cinsi gibi ayrımcılıkları yoktur...Asla unutmamalıyız ki, köpekler sırf çocuklarımızı sevindirmek için, petshoplardan gidip alabileceğimiz, hediyelik eşyalardan değildir. Bir köpeğe, en az 15 yıl bakacağımızı, sağlıkta olduğu kadar, hastalıkta da yanında olacağımızı bilmeliyiz.

Yorum Ekle

(*) ile belirtilen gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod kullanımına izin yoktur.


  • bilgi@petsinlife.com
  • E-Life Dijital Yaşam Teknolojileri A.Ş.
    Parseller Mah. Karadeniz Cad. No:33/I A2-12
    34773 Ümraniye - İstanbul
 

PetsinLife & Sosyal Medya

 
Design by CREAGATE

PetsinBlog

Makaleler