Sosyal Medyada Paylaş: FacebookSosyal Medyada Paylaş: Twitter

Kedi Türleri Kategorisi

  • Okunma: 2553 defa

Her Eve En Az İki Yavru Kedi

 

Bir yavru kedi almaya karar vermek oldukça heyecan verici bir deneyimdir, ancak iyice düşünmeden alınmaması gereken bir karardır. Yavru kediler çok titiz bir bakım gerektirir. Tabii ki bu fedakârlığın karşılığını onların büyümesini ve gelişmesini izleyerek fazlasıyla alırsınız. Bazı durumlarda iki tane yavru kedi almak daha iyi bir seçim olacaktır. “İki yavru kedi neden daha iyidir?” sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

1-     Bir yerine, iki hayat kurtarmış olursunuz.

Kedi alacak kişilerin ilk tercihi genelde, yavru kedilerden yana olacaktır. Bu da yetişkin olan kedilerin, sahiplenilme şansını azaltmaktadır. Ne kadar fazla yavru kedi sahiplenilirse, yetişkin kedilerin de kendilerine yuva bulma şansı o kadar artacaktır.

2-     Yavru kedi kendini yalnız hissedebilir.

Bütün gün tek başına vakit geçiren yavru kediniz, kendini sıkılmış ve yalnız hissedebilir. İki yavru kedi kendini asla yalnız hissetmez, özellikle de kardeşlerse. Barınaklarda “Bu yavru kediler sadece çift olarak sahiplenilebilir.” ibaresi bulunan kedi kafesleri görmeniz mümkündür.

3-     Bir tane yavru kedi, yetişkin kediyi çılgına çevirebilir.

Tam tersi gibi düşünülse de, yetişkin kedi iki tane yavru kediyi daha kolay kabullenecektir. Bir yavru kedi, yetişkin kediyi oyun arkadaşı gibi görecek ve onun strese girmesine neden olacaktır. Ancak yavru kediler iki tane olursa enerjilerini birlikte oynayarak harcayacaklar ve yetişkin kedi huzur içinde dinlenebilecektir.

4-     İki yavru kedi, kendi kendini geliştirmede etkilidir.

Yavru kediler kopyalayarak öğrenirler. Eğer bir yavru kedi, kedi tuvaleti eğitiminin kolaylıkla üstesinden gelebiliyorsa muhtemelen diğeri de onu taklit edecektir. Ayrıca, kendilerini temizleme konusunda da birbirlerine yardım edeceklerdir.

5-     Birbirlerinin enerjilerini yakarlar.

En özverili kedi sahibi bile, yavru bir kedinin enerjisiyle baş ederken zorlanabilir. İki yavru kedi iyice yorulana kadar birbirleriyle oynayacaklardır. Siz de onları izlerken eğlenmenin tadını çıkarırsınız.

6-     İki yavru kedide daha az davranış problemi görülür.

Davranış problemleri yaşayan kediye sahip kişiler evcil hayvanları için bir tane oyun arkadaşı edinerek çözüm bulmaya çalışırlar. Kedinin davranış bozukluklarının nedeni can sıkıntısı olabilmektedir.

7-     Merak “yemek yeme konusundaki mızmızlığın” üstesinden gelir.

Yemek konusunda seçici bir kediniz varsa, bu durumun üstesinden bir oyun arkadaşıyla gelinebilir. Kedi, arkadaşının ne yediğini merak edecek ve o da yemeye başlayacaktır.

8-     Birbirlerine yastık görevi görürler.

Yavru kediler çok oyun oynarlar ve yorulduklarında oldukları yere yan yana devrilirler. Birbirine sokularak uyumuş iki yavru kedinin ne kadar sevimli olabileceğini bir düşünün. Bu huzur veren masumiyet en huysuz insanın bile kalbini yumuşatmaya yetecektir.

9-     İki tane yavru kediye sahip olmak çok eğlencelidir.

İki yavru kedinin birbiriyle oynamasını, yorgunluktan bir kenarda sızmasını, sevimliliğini, muzipliğini izlemek oldukça eğlenceli bir deneyim olacaktır.

10-   Ömürlük arkadaşa sahip olurlar.

Birlikte büyüyen iki yavru kedi, ömür boyu arkadaş olarak kalacaktır. Bazen ufak sorunlar yaşasalar da (hangi arkadaş yaşamaz ki?) onları her zaman birlikte temizlenirken, oyun oynarken ve arkadaşça uyurken göreceksiniz.

Eğer bir tane yavru kedi sahiplenmeyi düşünüyorsanız, en yakın arkadaşınızı düşünün ve bir arkadaşın kedinizin hayatına katacağı güzellikleri göz önünde bulundurun.

 

Yorum Ekle

(*) ile belirtilen gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod kullanımına izin yoktur.


  • bilgi@petsinlife.com
  • E-Life Dijital Yaşam Teknolojileri A.Ş.
    Parseller Mah. Karadeniz Cad. No:33/I A2-12
    34773 Ümraniye - İstanbul
 

PetsinLife & Sosyal Medya

 
Design by CREAGATE

PetsinBlog

Makaleler