Sosyal Medyada Paylaş: FacebookSosyal Medyada Paylaş: Twitter

Kediler Kategorisi

  • Okunma: 1502 defa

Kediniz Banyo Yapmalı mı?

Kediler genellikle banyoya gereksinim duymaz, zaten bu durumdan da hiç hoşlanmazlar.

Ancak nadiren de olsa banyo yapmaları gerektiğinde, çok kirlenmiş olduklarında veya toksik bir duruma maruz kaldıklarında, kedinizi yıkamanın konforlu yolları vardır.

Öncelikle, kediler için özel olarak üretilmiş bir şampuana ihtiyacınız olacak. Evcil hayvanlarımızda kesinlikle kendi kullandığımız şampuanları kullanmamalıyız.

Büyük bir plastik kova, lavoba veya küvette yıkama işlemini yapabiliriz. Kedinizi yıkamak için küveti veya kovayı ılık suyla doldurmanız gerekmektedir. Suyun çok fazla olmamasına özen gösterin, aksi takdirde kediniz çok korkacaktır. Eğer kediniz aşırı derecede korktuysa, size ısırabilir veya çizebilir. Bu işi tek başınıza halledemeyeceğinizi farkettiğinizde, zorlamanıza gerek yok. Veterinerinizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Küçük miktarda şampuanı kedinizin gözlerine ve kulaklarına kaçırmadan, tatbik edin. Eğer sadece kedinizin bir kısmı kirlendiyse, o bölgeyi yıkayın, kedinize fazla stress yaşatmayın. 

Durulama esnasında elinizle sabunu akıtın. Durulamadan sonra, kedinizin silkelenip fazlu suyu atmasına izin verin. Kedinizi bir havluyla iyice kurulayın.

Kedinizi ılık bir odada kurumaya bırakın. Saç kurutma makinelerinden çok korktukları için bunu denemeyin. Tam kuruduklarından emin olmadan dışarıya çıkmalarına izin vermeyin.

Yorum Ekle

(*) ile belirtilen gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod kullanımına izin yoktur.


  • bilgi@petsinlife.com
  • E-Life Dijital Yaşam Teknolojileri A.Ş.
    Parseller Mah. Karadeniz Cad. No:33/I A2-12
    34773 Ümraniye - İstanbul
 

PetsinLife & Sosyal Medya

 
Design by CREAGATE

PetsinBlog

Makaleler