Sosyal Medyada Paylaş: FacebookSosyal Medyada Paylaş: Twitter

Akvaryumlar ve Balıklar Kategorisi

  • Okunma: 1880 defa

Evinizin En Güzel Aksesuarı

Akvaryumlar:

Akvaryumlar, evlerimizin değerli bir aksesuarlarıdır. Evlerimize kattığı görsel şölen tariff edilemez. Onlar bizim evlerimizde güzelliği yanı sıra doğal yönlerini eklemenize olanak sağlar. Çoğu ev sahibi, bu paha biçilemez güzelliğe ve doğal şölene tanık olmak için akvaryum sahibi olmaya can atar. Akvaryumların esnek fiyat alternatifleri vardır. Şekil, boyut ve tasarımlarına gore uygun fiyatlı alternatiflerden, pahalı alternatiflere kadar her bütçeye uygun modelleri mevcuttur. Bu, beğeni ve tercihlere bağlıdır tabiiki. Aynı şey, akvaryum balıkları için de geçerlidir. 200.000 liraya da balık vardır, 15 liraya da!

En pahalısından en ucuzuna kadar akvaryum balıklarının listesi aşağıda sıralanmıştır. Akvaryum balıklarının fiyatı, belirli türlerin nadir bulunur olmasaıyla şekillenir. Bu sebeple aynı türe ait bir balığın pahalısı ve ucuzu olması mümkündür. Eğer akvaryumunuza binlerce lira yatırım yaptıysanız, doğal olarak da içini ona uygun değerli balık ve aksesuarlarla doldurmak istersiniz. Eğer çok para harcamak istemiyorum derseniz, bu da mümkün tabiiki. Balıklar çok benzersiz ve şaşırtıcı hayvanlardır. Hepsi birbirinden güzel 10 balık çeşidi:

1. Arowana Balığı

Arowana balığı, akvaryum balıkları içerisinde en popular ve en pahalı balık olarak listenin başında yer alır. Bugün kalan sadece 10 Arowana balık türü vardır. Bu da onların fazlasıyla yüksek fiyat etiketine sahip olmasına neden olur. En nadir bulunan platin rengi Arowana balığının tanesine yaklaşık 250.000 TL ödemek durumundasınız, eğer akvaryumunuzda salınmasını istiyorsanız ... Daha yaygın türlerinden olan mavi renkli Arowana balığı almak isterseniz sadece 750 TL ödemek yeterli olur. Eğer bu da pahalı derseniz, küçük gümüş renkli Arowana balıklarını tanesi 100 liradan alabilirsiniz…

2. Melek Balığı

Türüne gore değişen fiyat etiketiyle, en pahalı ikinci balık Melek balığıdır. En nadide Melek balığının fiyatı yaklaşık 9000 TL’dir. En yaygın Melek balığı türleri ise yaklaşık 90 TL civarındadır. Güzellikleri nedeniyle Melek balıkları en yaygın akvaryum balığıdır.

3. Kelebek Balığı

Kelebek balığı, tuzlu su akvaryum balıkları içerisinde en popüleridir. Çok güzel renklere sahip olması nedeniyle tercih edilir. En nadir Kelebek balığı türleri yaklaşık 1500 TL civarındayken, en yaygın olanları 150 TL’dir.

4. Kirpi Balığı

50 TL ve 1500 TL gibi değişen fiyat aralığında Kirpi balığı sahibi olabilirsiniz. Kirpi balıkları oyuncu kişilikleri ile çok popülerdir. Ayrıca, birçok farklı renkte ve vücut şeklinde bulunurlar.

5. Discus Balığı

Discus akvaryum balıkları çok huzurlu, barışçıl balıklardır. Bu da pek çok kişi tarafından sevilme nedenleridir. 90 TL ile 750 TL arasında değişen fiyatlara Discus sahibi olabilirsiniz. Çok çeşitli renk alternatifine sahip olduğu için, Melek balığından daha popular bir balıktır.

6. Wrasse Balıkları

Piyasada 500’den fazla Wrasse balığı türü mevcuttur. En nadide Wrasse balığı türlerinin fiyatları 200 TL ile 700 TL arasında değişmektedir. En ucuzunu 40 TL ‘ye bulabilirsiniz.

7. Tang Balığı

Tang balıkları, fiziksel özellikleri ve her bütçeye uygun olmaları sebebiyle popular akvaryum balıklarındandır. 80’den fazla türü vardır. En pahalı Tang balıklarının fiyatları 300 ile 600 TL arasında değişmektedir. En ucuzları ise 90 ile 150 TL arasındadır.

8. Trigger Balığı

Eğer 300 TL’den daha ucuza alabileceğiniz balık arıyorsanız, Trigger balıkları size gore. Çok renkli ve değişik fiziksel özelliklere sahip olmaları, onları daha da popular hale getirmektedir.

9. Japon Balığı

Japon balıkları şüphesiz en popular akvaryum balıklarıdır. Çok çeşitli renk alternatifi sunmaları sebebi ile haklı bir liderlikleri vardır.

10. Palyaço Balığı

Palyaço balığı en ucuz balıktır. Bakımları çok kolay olduğu için, çok tercih edilirler. Hassas, narin ve çok bakım gerektirmedikleri için yeni başlayan akvaryumcular için idealdir. En uygun fiyatlı Palyoça balığı 20 TL civarındadır.

Yorum Ekle

(*) ile belirtilen gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod kullanımına izin yoktur.


  • bilgi@petsinlife.com
  • E-Life Dijital Yaşam Teknolojileri A.Ş.
    Parseller Mah. Karadeniz Cad. No:33/I A2-12
    34773 Ümraniye - İstanbul
 

PetsinLife & Sosyal Medya

 
Design by CREAGATE

PetsinBlog

Makaleler